GBP/USD przyciąga trochę zakupów drugi dzień z rzędu przy niewielkim spadku kursu USD

GBP/USD przyciąga trochę zakupów drugi dzień z rzędu przy niewielkim spadku kursu USD.
Impuls podejmowania ryzyka podważa bezpieczną przystań i oferuje pewne wsparcie majorowi.
Agresywna podwyżka stóp Fed powinna ograniczyć straty w USD, ponieważ w centrum uwagi pozostaje CPI w USA.
Zamieszanie wokół programu awaryjnego kupowania obligacji przez BoE dodatkowo gwarantuje ostrożność byków.
Para GBP/USD przyciąga w czwartek część zakupów w pobliżu obszaru 1.1050 i osiąga świeże dzienne maksimum w pierwszej połowie sesji europejskiej. Para jest obecnie notowana nieco powyżej połowy 1,1100, przez drugi dzień z rzędu i może chcieć wykorzystać dobre odbicie z poprzedniego dnia z prawie dwutygodniowego minimum.

Kurs dolara amerykańskiego spada drugi dzień z rzędu i okazuje się być kluczowym czynnikiem wspierającym parę GBP/USD. Ożywienie globalnego sentymentu związanego z ryzykiem – na co wskazuje ogólnie pozytywny ton wokół rynków akcji – osłabia „bezpieczną przystań”. Poza tym spadkowy kurs USD nie ma wyraźnego katalizatora i prawdopodobnie pozostanie ograniczony w obliczu jastrzębich oczekiwań Fed psycyhologii inwestowania

Rynki wydają się być przekonane, że amerykański bank centralny utrzyma się na ścieżce agresywnego zacieśniania polityki i wycenia kolejną bardzo dużą podwyżkę stóp o 75 pb w listopadzie. Zakłady zostały potwierdzone w opublikowanym w środę protokole z posiedzenia FOMC, który pokazał, że urzędnicy zdecydowali się podnieść stopy procentowe w celu ograniczenia inflacji. Wciąż wspiera to podwyższoną rentowność amerykańskich obligacji skarbowych.

Psychologii inwestowania

Dlatego też uwaga rynku pozostaje skupiona na publikacji najnowszych danych o inflacji konsumenckiej w USA, które zostaną opublikowane później, podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej. Kluczowy raport CPI w USA będzie szukany w poszukiwaniu wskazówek na temat wielkości kolejnej podwyżki stóp procentowych przez Fed. To z kolei będzie odgrywać kluczową rolę w wpływaniu na krótkoterminową dynamikę cen USD i zapewni nowy kierunek dla pary GBP/USD.

Psychologia inwestowania

W międzyczasie fakt, że Bank Anglii może zakończyć swój program tymczasowych zakupów złotówek w piątek, może stanowić przeszkodę dla funta w obliczu obaw o plany fiskalne rządu Wielkiej Brytanii. Warto wspomnieć, że nowy rząd Wielkiej Brytanii powiedział, że nie cofnie swoich ogromnych obniżek podatków ani nie zmniejszy wydatków publicznych, co gwarantuje ostrożność przed obstawianiem byczych zakładów wokół pary GBP/USD.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.