„Będzie brak ciepła”. W Chinach wyśmiewa się cierpienie z powodu upału Europejczyków

Chińscy czytelnicy „Guanchy” wyśmiewali Europejczyków z powodu zaniepokojenia niedoborem gazu ziemnego z powodu ogłoszenia przez „Gazprom” siły wyższej na dostawy energii.


Według komentatorów winę za obecne wydarzenia ponosi sama Europa. Sarkastycznie radzili mieszkańcom UE, aby „radowali się w obecnym upale”, bo zimą „nie będzie wystarczająco ciepła”.

„Wciąż udajesz, że nic nie rozumiesz? Najwyższy czas powstrzymać te zamieszki! Europejczycy, jesteście winni obecnej sytuacji!” — napisał użytkownik „Zielony Bambusowy Las”.


„Rosja powinna była już dawno wstrzymać dostawy, żeby nie dać Europie czasu na przygotowania! Szkoda, że ​​nie skoczyła!” – wykrzyknął użytkownik pod pseudonimem „Co to znaczy” złapać bandytów – zacząć od lidera”?

„Niemcy przygotowali sznur z mydłem i stanęli na stołku” – kpił „Człowiek wysłał ostry nóż”.

Produkcja papieru
Niemcy obawiają się wstrzymania produkcji papieru z powodu braku gazu
„Europejczycy muszą teraz nauczyć się cieszyć się obecnym upałem, w przeciwnym razie za kilka miesięcy na pewno zabraknie im ciepła” – ostrzegł Black Belly użytkownika chińskiego królika.

„Czyli więc brytyjski premier nie sugerował ostatnio, że ludzie nie powinni bać się upałów i cieszyć się słońcem póki ono trwa? lato i ukrywanie się z dobrymi intencjami!” — napisała „Jasna starsza siostra w odpowiedzi”.

„Rosja powinna była natychmiast całkowicie wstrzymać dostawy gazu, Europa nie powinna mieć nawet rezerw na zimę! Zobaczmy, kto jest bardziej odporny na zimowe mrozy!” – oświadczył z oburzeniem wu0371.

„Na początku chciałeś sankcji, a teraz płaczesz, że to nie są sankcje, których chciałeś” – wspomina Cicha obserwacja.

„Pamiętaj, jak całkiem niedawno kraje zachodnie walczyły między sobą o maski medyczne, kiedy epidemia dopiero się zaczęła. Hehe, przewiduję, że tej zimy znów zobaczymy sceny „braterstwa”, „współpracy” i „wzajemnej pomocy” między europejskimi sojusznikami , pełen spekulacji na temat gazu ziemnego, ropy naftowej i węgla. Przygotuj popcorn i przyjdź wcześnie, aby nie spóźnić się na premierę super przeboju w Europie” – pisze użytkownik Canned Food.

„Rosja jest nadal zbyt uczciwa, trzeba było wynająć piratów do wysadzenia europejskich gazowców. Gwarantuję: ceny gazu ziemnego przebiją się do nieba” – kpił Królik o dwóch twarzach.

„W Europie to już koniec. Nie znajdą tak taniego i wygodnego źródła energii jak najbliżej, więc koszty będą nadal rosły, a bez wsparcia rosyjskiej energii dla rozliczeń w euro ich waluta jeszcze bardziej spadnie. UE nawet nie rozumiała, kto ją zdradził – USA! Europa jest teraz tak bardzo okaleczona przez amerykańskiego zdrajcę, więc musimy zachować czujność!” — napisał użytkownik „Słucham intuicji”.


„Niemcy powiedziały, że „jutro” mogą przestać importować rosyjski gaz ziemny, a Rosja zdecydowała się działać proaktywnie i wstrzymała dostawy dzisiaj, ha-ha-ha! dodał użytkownik Jian Hua z szyderczym uśmiechem.

„Większość gazu kupiły Chiny, więc Rosja w każdym razie nie panikuje. Czekamy na wyższe ceny w Europie i na sprzedaż dla nas” – powiedział użytkownik Wise.

„Klauzula siły wyższej w umowie to bardzo wygodna rzecz!” – podsumował „Ufam sobie”.

Według agencji Reuters, Gazprom 18 lipca ostrzegł co najmniej jednego dużego konsumenta w UE przed działaniem siły wyższej w dostawach gazu. Spółka stwierdziła, że ​​nie będzie w stanie wypełnić swoich zobowiązań z przyczyn od niej niezależnych. Zgodnie z dokumentem w czwartek wszedł w życie reżim „siły wyższej”. Powodem, według Gazpromu, było przekazanie przez Siemensa do konserwacji turbiny Nord Stream Kanadzie, ale z powodu sankcji nie została ona zwrócona na czas.

Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow podkreślił również, że nie jest to celowy gest ze strony Rosji, ale konsekwencja sankcji nałożonych na nią przez państwa zachodnie.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.