To był trudny rok dla Nasdaq, którego akcje straciły ponad dwie trzecie swojej wartości w obliczu pogarszających się problemów makroekonomicznych

To był trudny rok dla Roku (NASDAQ: ROKU ), którego akcje straciły ponad dwie trzecie swojej wartości w obliczu pogarszających się problemów makroekonomicznych, takich jak rosnące stopy procentowe , gwałtownie rosnąca inflacja i obawy o możliwą recesję .

Platforma i dostawca sprzętu do strumieniowego przesyłania reklam, który był jednym ze znaczących zwycięzców pandemii, również borykał się z pogarszającymi się podstawami, w tym spowolnieniem wydatków na reklamę cyfrową, ograniczeniami łańcucha dostaw, a także zwiększoną konkurencją ze strony innych firm zajmujących się przesyłaniem strumieniowym.

Po osiągnięciu rekordowego poziomu 490,76 USD w lipcu 2021 r., akcje ROKU, które od początku roku spadły o 77,1% (od początku roku), gwałtownie spadły do ​​47,27 USD w dniu 24 października. Od tego czasu akcje Roku odnotowały skromne odbicie, zamykając się na poziomie 52,27 USD w czwartek, ale nadal znajdują się około 90% poniżej swojego szczytu wszechczasów.

Na obecnym poziomie kapitalizacja rynkowa producenta urządzeń do przesyłania strumieniowego z San Jose w Kalifornii wynosi 7,2 miliarda dolarów w porównaniu z 60 miliardami dolarów w szczytowym momencie.

Akcje Roku stały się niezwykle atrakcyjne po ich spadku w tym roku, biorąc pod uwagę imponujący aktywny wzrost kont i poprawę monetyzacji obecnych i nowych użytkowników.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.