Lepszy rynek niedźwiedzi Kup: Zoom vs. DocuSign

Zoom Video Communications (NASDAQ: ZM) i DocuSign (NASDAQ: DOCU) były dwoma ulubieńcami ery pandemii. Jednak każda akcja doświadczyła dramatycznych spadków wyceny teraz, gdy złagodziła koniunktura biznesowa, a inwestorzy przyjęli bardziej ostrożne pozycje, jeśli chodzi o spółki zależne od wzrostu. Po wielkich wyprzedażach, które osłabione akcje wyglądają na lepszy zakup? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego ci dwaj współpracownicy Motley Fool się nie zgadzają.

Zoom wciąż ma duży potencjał wzrostu
Keith Noonan : Zoom był ulubieńcem giełdy, gdy dystans społeczny i warunki schronienia powodowały rosnący popyt na jego usługi. Jednak cena akcji firmy uległa dramatycznemu spadkowi teraz, gdy te wiatry w ogonie osłabły, a inwestorzy uciekli od wzrostowych akcji z powodu inflacji, rosnących stóp procentowych i innych presji. Akcje spadają teraz o około 80% od maksimum.

Firma stoi w obliczu zmieniającego się składu sprzedaży i trudnych porównań teraz, gdy wiele katalizatorów związanych z pandemią, które pomogły napędzać niesamowity wzrost, wyparowało. Pomimo niezadowalających wyników w segmencie konsumenckim firmy, przychody Zoom wzrosły o 12% rok do roku, osiągając około 1,07 miliarda USD w pierwszym kwartale dzięki 31% wzrostowi sprzedaży w segmencie przedsiębiorstw.

Zoom zapewnia kompleksową platformę komunikacyjną, którą można łatwo zintegrować z przepływami pracy i usprawnić je. Nawet jeśli wiele osób wraca do biura, prawdopodobne jest, że trendy „praca z domu” i „praca z dowolnego miejsca” nie znikną. Usługi firmy oferują również przedsiębiorstwom możliwość długoterminowego zmniejszenia wydatków biurowych i innych kosztów.

Firma ma obecnie kapitalizację rynkową w wysokości około 32 miliardów dolarów i jest wyceniana na około 7,1 razy więcej niż tegoroczna oczekiwana sprzedaż i 28 razy więcej niż oczekiwany zysk. Zoom nadal ma wycenę zależną od wzrostu, ale przy obecnych cenach akcje prezentuje atrakcyjną dynamikę ryzyka i zysku. Zoom zakończył również pierwszy kwartał z około 5,7 miliarda dolarów w gotówce i inwestycjach krótkoterminowych przy zerowym zadłużeniu, co daje mu dużą elastyczność finansową w realizacji większej liczby projektów rozwojowych i przejęć, które mogą wzmocnić jego pozycję w obszarze usług komunikacyjnych. Jest tu wiele do polubienia.

Sprawa DocuSign
Parkev Tatevosian: DocuSign to doskonała firma, która może jednocześnie zdziałać cuda dla Twojego bogactwa i planety. Dostawca usług elektronicznych rozkwitł, ponieważ zapewniał wygodę firmom i osobom fizycznym. I, na szczęście dla inwestorów, DocuSign jest sprzedawany po najniższej cenie od lat.

DocuSign zwiększył przychody z 519 milionów dolarów do 2,1 miliarda dolarów w ciągu ostatnich trzech lat. Podobnie DocuSign zwiększył w tym czasie swoje przepływy pieniężne z operacji (CFO) z 55 mln USD do 506 mln USD. Firma nie jest jeszcze rentowna w ostatecznym rozrachunku, ale jeśli dalej będzie działać w takim tempie, to może być tylko kwestia czasu.

Podpis elektroniczny ma kilka zalet dla przedsiębiorstw: Dokumenty elektroniczne zajmują mniej miejsca, są łatwiejsze do przeszukiwania i pomagają firmom zaoszczędzić na kosztach przechowywania. Elektroniczne podpisywanie dokumentów oszczędza klientom czas i kłopot z przekładaniem długopisu na papier.

Oczywiście podpisywanie umów drogą elektroniczną zmniejsza zapotrzebowanie na papier. Według DocuSign jego usługi pomogły uratować 55 milionów kartek papieru i ponad sześć milionów drzew. Jego korzyści dla planety mogą pomóc DocuSign w zdobyciu rozgłosu wśród ludzkiej populacji, która w końcu przywiązuje większą wagę do ochrony.

Aby inwestycja w DocuSign była bardziej kusząca, akcje są sprzedawane po najniższej cenie od lat . Przy stosunku ceny do wolnych przepływów pieniężnych (P/FCF) wynoszącym 25 inwestorzy rzadko mieli okazję kupować po niższej wartości.

Z jakim zapasem wybrać?
Zarówno Zoom, jak i DocuSign odnotowały dramatyczne spadki wyceny i można je kupić z ogromnymi rabatami w porównaniu z ich wysokimi cenami. Inwestorzy mogą być dobrze obsłużeni, stosując podejście „kupuj i trzymaj” do każdej akcji. Jeśli jednak chcesz zainwestować tylko w jedną z tych firm, najlepszą rzeczą do zrobienia jest porównanie siły konkurencyjnej i potencjału wzrostu każdej firmy z aktualnymi poziomami wyceny i przejście od tego.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.