Oprocentowanie kredytów hipotecznych rośnie, ale nadal nie powinieneś kupować domu za gotówkę. Dlatego

Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest dziś znacznie wyższe niż w zeszłym roku. Pomimo niedawnego spadku stóp , średnie oprocentowanie 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu nadal znacznie przekracza 5%. Jest to rozczarowujące dla kupujących, którzy w zeszłym roku przegapili stawki poniżej 3%.

Ale chociaż pożyczenie na zakup domu na pewno będzie cię kosztować teraz, zaciągnięcie pożyczki jest nadal najlepszym posunięciem dla większości ludzi – nawet tych, których stać na opłacenie nieruchomości gotówką.

Jeśli myślisz o spłacie z własnej kieszeni zamiast zaciągnąć pożyczkę, oto kilka ważnych powodów, dla których możesz chcieć ponownie rozważyć wykonanie tego ruchu.

Nadal możesz uzyskać lepszą stopę zwrotu gdzie indziej
Chociaż oprocentowanie kredytów hipotecznych wynosi obecnie powyżej 5% i wydaje się to wysokie w porównaniu z kosztami kredytów mieszkaniowych w ostatnim czasie, w rzeczywistości jest to nadal dość niska stopa. Średnia roczna stopa zarówno w 2007, jak iw 2008 roku wynosiła powyżej 6%, aw latach 80. i 90. ludzie regularnie płacili ponad 10% za kredyt mieszkaniowy.


Stawka 5% nie jest taka zła, gdy spojrzymy na całościowy obraz – a zwłaszcza porównując ją ze zwrotami, które można uzyskać gdzie indziej.

Na przykład S&P 500 jest jedną z najbezpieczniejszych inwestycji dla cierpliwych inwestorów długoterminowych. Śledzi indeks finansowy składający się z 500 dużych firm amerykańskich, dzięki czemu umożliwia inwestowanie w duży biznes w Ameryce. Historycznie, generował średnie roczne zwroty w wysokości około 10%.

Jeśli płacisz gotówką za dom, zwrot z inwestycji (ROI), jaki otrzymujesz, to odsetki, które zaoszczędziłeś na pożyczce, którą zaciągnąłbyś, aby kupić tę samą nieruchomość. Jeśli masz do wyboru stopę zwrotu 5% lub stopę zwrotu 10%, dlaczego miałbyś płacić gotówką za dom i zaakceptować fakt, że Twoje pieniądze zarobią połowę tego, co mogłyby?

Obliczając swoją stopę zwrotu, musisz również pamiętać, że możesz odliczyć odsetki od długu hipotecznego do 750 000 USD, jeśli wyszczególnisz przy składaniu podatków. To sprawia, że ​​pożyczanie jest jeszcze tańsze. A Twoja stawka jest stała w czasie, więc Twoje płatności skutecznie stają się tańsze, gdy spłacasz pożyczkę pieniędzmi, które mają mniejszą wartość z powodu inflacji.

Zatrzymywanie tak dużej ilości gotówki po prostu nie ma sensu dla większości ludzi
Oprócz tego, że nadal możesz pożyczać za rozsądną stopę, zazwyczaj nie ma sensu wiązać setek tysięcy dolarów w domu, który nie jest aktywem płynnym. Jeśli inwestujesz na giełdzie i potrzebujesz zwrotu pieniędzy, możesz łatwo sprzedać swoje aktywa od razu i bez dużych kosztów transakcyjnych. To samo nie dotyczy domu.

Nie ma sensu pozbawiać się elastyczności, kiedy możesz pożyczać po oprocentowaniu, które jest dobre według historycznych standardów i kiedy możesz inwestować gdzie indziej, uzyskiwać lepszą stopę zwrotu i mieć łatwiejszy dostęp do swoich pieniędzy. Zamiast tego, ogólnie lepiej jest rozejrzeć się, aby uzyskać najniższą dostępną stawkę teraz i refinansować później, jeśli stawki spadną w przyszłości.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.