Dolar amerykański osiąga nowe maksima w stosunku do euro, jena, funta

Silny dolar amerykański nadal rósł, osiągając w ostatnich godzinach bardzo blisko parytetu z euro na parze walutowej EUR/USD i pchając parę walutową USD/JPY do kolejnego nowego długoterminowego maksimum oraz pary walutowej GBP/USD do kolejnego nowego długoterminowego minimum. Jest to bardzo silny trend na rynku Forex, więc prawdopodobnie istnieje dobra okazja do handlu dolarem amerykańskim, o ile ruch ten ma bardzo mocną dynamikę. Wydaje się, że dolara nie da się zatrzymać i istnieje obawa, że ​​jego aprecjacja zaszkodzi zyskom amerykańskich spółek i jeszcze bardziej uderzy na giełdzie.
Euro i funt brytyjski to najsłabsze główne waluty. Słabość euro wynika częściowo z obaw, że Rosja odetnie eksport kluczowej energii do UE.
Giełdy i towary spadają prawie wszędzie , a indeks S&P 500 spadł o ponad 1% we wczorajszym obrocie.

Rynki nie mogą się doczekać środowej publikacji kluczowych danych o CPI w USA, które najprawdopodobniej będą głównym motorem tego tygodnia. Kilka godzin temu rzecznik Białego Domu stwierdził, że środowe dane prawdopodobnie będą „wysoce podwyższone” , co sugeruje, że wskaźnik znacznie przekroczy prognozowany wzrost miesiąc do miesiąca o 1,1%.
Bitcoin i Ethereum notują niższe notowania, spadając wczoraj czwarty dzień z rzędu. Jednak te dwie główne kryptowaluty wciąż są daleko od swoich ostatnich minimów.
Bank Rezerw Nowej Zelandii opublikuje dziś swój oficjalny kurs gotówki i zestawienie kursów. Oczekuje się, że oficjalny kurs gotówki wzrośnie o 0,50% do 2,50%, co będzie najwyższą stopą procentową spośród 8 głównych walut.
Trzeci tydzień z rzędu liczba zachorowań na koronawirusa wzrosła na całym świecie przez podwariant BA5.
Szacuje się, że 66,8% światowej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, podczas gdy potwierdzono, że około 7,1% światowej populacji zaraziło się wirusem w pewnym momencie, chociaż prawdziwa liczba jest wysoce prawdopodobna większy.
Całkowita liczba potwierdzonych nowych przypadków koronawirusa na całym świecie wynosi ponad 561,8 mln, a średni wskaźnik śmiertelności przypadków wynosi 1,14%.
Wydaje się, że wskaźnik zakażeń nowym koronawirusem znacznie wzrasta w Boliwii, Belgii, Kolumbii, Chorwacji, Czarnogórze, Szwajcarii, Albanii, Austrii, Białorusi, Brunei, Cyprze, Francji, Niemczech, Grecji, Gwatemali, Iraku, Włoszech, Japonii, Meksyku , Nowa Zelandia, Singapur i Tunezja.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.