Rynki czekają na inflację w USA po testach parytetu EUR/USD

Silny dolar amerykański kontynuuje wzrost, powodując, że para walutowa EUR/USD na krótko dotknęła wczoraj i przetestowała parytet na poziomie 1000 USD, i pchając parę walutową GBP/USD na kolejne nowe 2-letnie minimum. Dolar spadł później, ale ponownie zaczął zyskiwać podczas sesji azjatyckiej. Jest to bardzo silny trend na rynku Forex, więc prawdopodobnie istnieje dobra okazja do handlu dolarem amerykańskim, dopóki ruch ten ma bardzo mocne tempo, chociaż dzisiejsze dane o CPI w USA mogą spowodować później nieoczekiwaną zmienność i ruch cen. Wydaje się, że dolara nie da się zatrzymać i istnieje obawa, że ​​jego aprecjacja zaszkodzi zyskom amerykańskich spółek i jeszcze bardziej uderzy na giełdzie.
Euro pozostaje najsłabszą główną walutą. Słabość euro wynika częściowo z obaw, że Rosja odetnie eksport kluczowej energii do UE.
Rynki akcji i towary spadły wczoraj mocno w wyniku sentymentu na rynku bez ryzyka , a indeks S&P 500 spadł o prawie 1% we wczorajszych notowaniach.


Bank Rezerw Nowej Zelandii podniósł dziś oficjalny kurs gotówki o 0,50% do 2,50% , czego powszechnie oczekiwano.
Rynki nie mogą się doczekać środowej publikacji kluczowych danych o CPI w USA, które najprawdopodobniej będą głównym motorem tego tygodnia. Wczoraj rzecznik Białego Domu stwierdził, że środowe dane prawdopodobnie będą „wysoce podwyższone” , co sugeruje, że wskaźnik znacznie przekroczy prognozowany wzrost miesiąc do miesiąca o 1,1%.
Oczekuje się, że Bank of Canada podniesie dziś dziś stopę Overnight o 0,75% do 2,25%.
Trzeci tydzień z rzędu liczba zachorowań na koronawirusa wzrosła na całym świecie przez podwariant BA5.
Szacuje się, że 66,8% światowej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, podczas gdy potwierdzono, że około 7,1% światowej populacji zaraziło się wirusem w pewnym momencie, chociaż prawdziwa liczba jest wysoce prawdopodobna większy.
Całkowita liczba potwierdzonych nowych przypadków koronawirusa na całym świecie wynosi ponad 563 mln, a średni wskaźnik śmiertelności przypadków wynosi 1,13%.
Wydaje się, że wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem znacznie wzrasta w Boliwii, Belgii, Kolumbii, Chorwacji, Islandii, Libanie, Czarnogórze, Słowenii, Szwajcarii, Albanii, Austrii, Brunei, Cyprze, Francji, Niemczech, Grecji, Gwatemali, Iraku, Włoszech , Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii, Paragwaju, Singapurze i Tunezji.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.