EUR/USD osiąga 1,0162

Opublikowany wczoraj protokół z ostatniego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej nie zawierał niespodzianek , wskazując, że Fed planuje ponowną podwyżkę stóp na kolejnym posiedzeniu o 0,50% lub 0,75%. Protokół pokazuje silną determinację do podwyżek stóp w celu obniżenia inflacji bez względu na szkody dla gospodarki i rynków, które mogą wyniknąć.
Wczoraj ponownie mieliśmy do czynienia z silnie ponadprzeciętnymi ruchami cenowymi na rynku Forex, gdzie indeks dolara amerykańskiego osiągnął kolejny nowy dwuletni szczyt i zyskał najwięcej na parze walutowej EUR/USD oraz w stosunku do złota . Kurs EUR/USD osiągnął wczoraj kolejną niską cenę od 19 lat i wydaje się, że w nadchodzących dniach prawdopodobnie będzie dalej spadał. Niektórzy analitycy widzą osiągnięcie parytetu EUR/USD po raz pierwszy od lat 90-tych.

Większość rynków akcji wzrosła w ciągu ostatniego dnia, a główne indeksy w USA wyglądają znacznie bardziej bycze, choć w ramach długoterminowej bessy.
Odwrócenie krzywej dochodowości amerykańskich obligacji skarbowych umocniło się wczoraj, ponieważ rentowność 2-letnia przewyższyła rentowność 10-letnią. Taka inwersja krzywej dochodowości jest tradycyjnie traktowana jako oznaka recesji.
Dwie główne kryptowaluty, BTC/USD i Ethereum, nadal unikały poważnych spadków, które wydawały się nieuchronne w poniedziałek . Obie kryptowaluty mocno wzrosły , a ich ceny nadal utrzymują się na wysokim poziomie. Jeśli jednak później zobaczymy, że Bitcoin zostanie ustanowiony poniżej 18 500 USD, a Ethereum poniżej 997 USD, prawdopodobnie nastąpią dalsze gwałtowne spadki.
Rynki towarowe nadal spadają. WTI Crude Oil kosztuje poniżej 100 USD za baryłkę.
Codzienne przypadki nowych przypadków koronawirusa na całym świecie ponownie wzrosły w zeszłym tygodniu, wbrew długoterminowemu trendowi. Możliwe, że podwariant BA5 omikron wywoła kolejną znaczącą falę.
Szacuje się, że 66,7% światowej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, podczas gdy potwierdzono, że około 7,0% światowej populacji zaraziło się wirusem w pewnym momencie, chociaż prawdziwa liczba jest wysoce prawdopodobna większy.
Całkowita liczba potwierdzonych nowych przypadków koronawirusa na całym świecie wynosi ponad 557,7 mln, a średni wskaźnik śmiertelności przypadków wynosi 1,19%.
Wydaje się, że wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem znacznie wzrasta w Bangladeszu, Belgii, Boliwii, Kolumbii, Chorwacji, Izraelu, Libanie, Pakistanie, Szwajcarii, Turcji, Albanii, Austrii, Białorusi, Cyprze, Francji, Niemczech, Grecji, Gwatemali, Iraku , Włochy, Malta, Meksyk, Maroko, Singapur i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.