USD/JPY KONSOLIDUJE PONIŻEJ 145,00, CZEKA NA NOWY KATALIZATOR PRZED KOLEJNĄ NOGĄ W GÓRĘ

USD/JPY ma trudności z uzyskaniem jakiejkolwiek znaczącej trakcji i pozostaje w wąskim paśmie.
Spadek wydaje się być złagodzony przez rozbieżność polityki Fed-BoJ, skromną siłę USD.
Inwestorzy czekają teraz na raport US NFP w piątek, zanim postawią agresywne zakłady kierunkowe.
Para USD/JPY ma trudności z kapitalizacją na odbiciu z poprzedniego dnia od obszaru 143,50 lub ponad półtoratygodniowego minimum i oscyluje w wąskim paśmie w czwartek. Para pozostaje poniżej psychologicznego progu 145,00 przez pierwszą połowę sesji europejskiej, chociaż nastawienie nadal wydaje się przechylać na korzyść byczych traderów.

Duża rozbieżność w polityce przyjętej przez Bank Japonii i inne główne banki centralne może nadal osłabiać japońskiego jena. W rzeczywistości japoński bank centralny pozostaje w tyle za innymi głównymi bankami centralnymi w procesie normalizacji polityki i pozostaje zaangażowany w kontynuowanie łagodzenia polityki pieniężnej. To, wraz z pojawieniem się niektórych zakupów dipów w dolarach amerykańskich, wspiera perspektywy znacznego zwyżki dla pary USD/JPY.

Ostatnie jastrzębie wypowiedzi kilku urzędników Fed potwierdziły oczekiwania, że ​​amerykański bank centralny zaostrzy politykę pieniężną w szybszym tempie i nadal będzie działać jako wiatr w tył dla USD. W rzeczywistości rynki wyceniały możliwość kolejnej podwyżki stóp o 75 pb w listopadzie. Wciąż wspiera to podwyższoną rentowność amerykańskich obligacji skarbowych, zwiększając różnicę stóp między USA a Japonią i uwiarygodniając konstruktywne perspektywy.

Minister finansów Japonii Shunichi Suzuki powiedział jednak w poniedziałek, że rząd jest gotowy do interwencji na rynkach walutowych, aby zapobiec głębszym stratom krajowej waluty. Jest to postrzegane jako kluczowy czynnik powstrzymujący traderów przed stawianiem agresywnych byczych zakładów wokół pary USD/JPY. Inwestorzy również wydają się niechętni i mogą czekać na nowy katalizator z uważnie obserwowanych miesięcznych danych o zatrudnieniu w USA, popularnie znanych jako piątkowy raport NFP.

W międzyczasie publikacje US Weekly Initial Jobless Claims, przemówienia urzędników FOMC i rentowności obligacji amerykańskich będą napędzać popyt w USD. Poza tym inwestorzy będą czerpać wskazówki z szerszego sentymentu związanego z ryzykiem rynkowym, który może wpłynąć na bezpieczny JPY i stworzyć krótkoterminowe możliwości wokół pary USD/JPY.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.