USD/CAD TRZYMA SIĘ WZROSTÓW POWYŻEJ POŁOWY 1,3700, BRAKUJE KONTYNUACJI PRZED KANADYJSKIM CPI

USD/CAD odzyskuje w środę pozytywną trakcję i jest wspierany przez kombinację czynników.
Niedźwiedzie ceny ropy osłabiają szaleństwo i działają jak wiatr w tył w obliczu wzrostu popytu na USD.
Handlowcy oczekują teraz świeżego impulsu z kanadyjskiego raportu CPI i danych z amerykańskiego rynku nieruchomości.
Para USD/CAD przyciąga w środę nowe zakupy w pobliżu regionu 1.3720-1.3715 i utrzymuje ton kupna przez pierwszą połowę sesji europejskiej. Para znajduje się obecnie w pobliżu 1,3770-1,3765 i wydaje się, że jest gotowa do zbudowania na odbiciu z poprzedniego dnia z ponad tygodniowego minimum.

Rosnąca możliwość globalnej recesji budzi obawy o perspektywy popytu na energię i nadal wpływa na ceny ropy naftowej. Jest to postrzegane jako osłabienie szaleństwa związanego z surowcami, które wraz z dobrym wzrostem popytu na dolara amerykańskiego okazuje się być kluczowymi czynnikami wspierającymi parę USD/CAD.

Umocnienie oczekiwań na bardziej agresywne zacieśnienie polityki przez Fed powoduje świeży wzrost rentowności obligacji skarbowych USA i pomaga dolarowi amerykańskiemu odzyskać pewną pozytywną trakcję. W rzeczywistości obecna wycena rynkowa wskazuje na prawie 100% szansę na kolejną bardzo dużą podwyżkę stóp Fed o 75 pb w listopadzie.

Zakłady zostały potwierdzone przez jastrzębie wypowiedzi prezesa Rezerwy Federalnej w Minneapolis, Neela Kashkariego, potwierdzającego zobowiązanie amerykańskiego banku centralnego do opanowania inflacji. Kashkari zauważył, że referencyjna stopa procentowa może wzrosnąć powyżej 4,75%, jeśli inflacja bazowa nie przestanie rosnąć.

Poza tym zwrot globalnego sentymentu związanego z ryzykiem zapewnia dodatkowy wzrost do bezpiecznej złotówki i pozostaje wsparciem dla tonu przetargowego otaczającego parę USD/CAD. Nastrój na rynku pozostaje kruchy z powodu obaw, że szybko rosnące koszty finansowania zewnętrznego mogą doprowadzić do głębszego spowolnienia gospodarczego.

Co więcej, obawy o trudności gospodarcze wynikające z przedłużającej się wojny rosyjsko-ukraińskiej oraz rygorystyczna chińska polityka zerowego COVID-u powstrzymują niedawne optymistyczne ruchy na rynkach akcji. Pomimo czynników wspierających, para USD/CAD do tej pory miała problemy z uzyskaniem znaczącej trakcji.

Handlowcy wydają się teraz niechętni i wolą poczekać na publikację najnowszych danych o inflacji konsumenckiej w Kanadzie. Raport gospodarczy USA zawiera dane z rynku mieszkaniowego – pozwolenia na budowę i rozpoczęcie budowy mieszkań. Może to dać impuls parze USD/CAD później, podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.