Sąd uwzględnił pozew FPC przeciwko hiszpańskiemu Talgo w sprawie utrzymania „Jerzyków”

Moskiewski Sąd Arbitrażowy zaspokoił roszczenie pasażerskiej „córki” Kolei Rosyjskich – JSC „FPC” – która zwróciła się o zobowiązanie hiszpańskich patentów Talgo do wykonania umowy na konserwację i naprawę taboru z maja 2014 r. oraz odzyskać 202,5 ​​miliona rubli od Talgo.

„Roszczenie zostało w pełni zaspokojone” – mówi informacja na stronie sądu.

Inne dane nie zostały jeszcze opublikowane.

Pod koniec maja sąd uznał za legalne przekazanie sprzętu i części zamiennych do ZKP, obsługującego pociągi Strizh, utworzone z wagonów hiszpańskiej firmy.

Pozew FPC przeciwko Talgo został złożony w połowie kwietnia. FPK zwrócił w nim uwagę na fakt, że pozwana jest zarejestrowana w Hiszpanii, co może utrudnić zwrot jej własności w przypadku jej zajęcia.

FPC eksploatuje łącznie 140 wagonów Talgo – firmy podpisały umowę na dostawę siedmiu 20-wagonowych pociągów w 2011 roku. Zbudowane z tych wagonów pociągi „Striż” jeździły na trasach Moskwa – Berlin, Moskwa – Niżny Nowogród, Petersburg – Samara i Moskwa – Petersburg. Teraz tabor Talgo na trasie Moskwa-Niżny Nowogród został zastąpiony przez pociągi elektryczne Lastochka.

Wagony pociągu Strizh są wyposażone w system automatycznej zmiany rozstawu torów kolejowych, który umożliwia zmianę toru z rosyjskiego standardowego (1520 mm) na europejski (1435 mm).

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.