Ostateczny wskaźnik PMI dla przemysłu USA S&P Global we wrześniu 52,0 vs 51,8 przed

Badanie przemysłu w USA przeprowadzone przez S&P Global we wrześniu 2022 r.

Wcześniej było 51,5
Wycena danych wejściowych „łatwieje dalej”
firmy zwiększyły liczbę pracowników w najszybszym tempie od marca
Większa produkcja wiązała się ze zwiększonym zapotrzebowaniem klientów
Nowe zamówienia wzrosły po raz pierwszy od czterech miesięcy


Jest to zaskakująco silne, zwłaszcza w przypadkuDolarważenie eksportu. Raport produkcyjny ISM ma się ukazać w górnej części godziny.

Chris Williamson, główny ekonomista biznesowy w S&P Global Market Intelligence, powiedział:

„Ze względu na to, że amerykańscy producenci zgłaszają powrót do wzrostu liczby zamówień po raz pierwszy od czterech miesięcy, a także wzrost liczby miejsc pracy, wrześniowe badanie przynosi miłą wiadomość, że warunki biznesowe znów zaczynają się poprawiać. Jednak nawet przy ostatniej poprawie, słabość danych z ostatnich miesięcy nadal wskazuje na to, że przemysł działa jako hamulec gospodarki w trzecim kwartale, a popyt będzie musiał się dalej ożywić, jeśli będzie miał jakikolwiek znaczący pozytywny wkład w PKB. widziane w pozostałej części roku.

„Najjaśniejsze oznaki życia płyną z rynku krajowego, a producenci zarówno dóbr konsumpcyjnych, jak i przede wszystkim sprzętu biznesowego, zgłaszają poprawę sprzedaży na rynku krajowym. Producenci na całym świecie odnotowują jednak dalsze straty w eksporcie, związane ze słabszym wzrostem gospodarczym za granicą i siłą dolara.

„Podczas gdy silny dolar ogranicza eksport , korzystny wpływ siły dolara jest widoczny w postaci niższych kosztów importu. Ponieważ opóźnienia w łańcuchu dostaw również znacznie się zmniejszyły we wrześniu, a koszty wysyłki spadły, presja na wzrost kosztów firm gwałtownie spadła, co przełoży się na niższe ceny towarów dla konsumentów”

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.