Giełdy robią sobie przerwę po dwóch dniach zwyżek

Start bez rozpędu na listy Starego Kontynentu, po zdobyczach dwóch ostatnich sesji. Oczekuje się, że dane o zatrudnieniu w USA zrozumieją kolejne ruchy Fed. Ropa lekko się poruszyła, spread stabilny. Giełdy europejskie odpoczywają po dwóch sesjach wzrostów, wywołanych również osłabieniem presji na rentowności obligacji skarbowych. W Mediolanie Ftse Mib otwiera się z -0,75%, Dax we Frankfurcie z -0,59%, Cac 40 w Paryżu z -0,74%, Ibex 35 w Madrycie z -0,56%, a londyński Ftse 100 z -0,65%. Giełda w Tokio zamknęła się wyżej, z indeksem Nikkei na poziomie +0,48%, dzięki kolejnej sesji naznaczonej odbiciem na Wall Street.

KOLEJNE KROKI FED
Inwestorzy czekają na dane o zatrudnieniu w USA : dziś ten o zatrudnieniu w sektorze prywatnym, jutro o wnioskach o dotacje, aw piątek ogólny, który będzie ważnym wskaźnikiem pozwalającym zrozumieć, jakie będą kolejne ruchy Fed . W przypadku dodatnich danych amerykański bank centralny może zająć mniej agresywne stanowisko w sprawie stóp procentowych.


NAPIĘCIA GEOPOLITYCZNE
Napięcia geopolityczne wciąż znajdują się w centrum uwagi. Z jednej strony front rosyjsko-ukraiński pozostający w centrum kryzysu energetycznego, ale także z próbami rakietowymi USA i Korei Południowej w odpowiedzi na prowokację Kim Dzong-una, przywódcy Korei Północnej , który wczoraj nakazał wystrzelenie rakiety nad Japonią.


CZEKAMY NA OPEC + CUT
Cena ropy nieznacznie się zmieniła, listopad wygaśnięcia WTI spadł o 0,07% do 86,56 dolarów za baryłkę, grudniowy Brent wzrósł o 0,06% do 91,88 dolarów. Gaz ziemny wzrasta o 1,88%, do 165 euro za megawatogodzinę. Po stronie walutowej euro kosztuje 0,997 USD. Funt szterling nadal rośnie po decyzji premiera Trussa o obniżkach podatków i jest wart 1145 dolarów. Spread stabilny na poziomie 231 punktów bazowych, marginalny wzrost ze względu na dziesięcioletnią rentowność we Włoszech, która wyniosła 4,17%.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.