BTC/USD: Czy Bitcoin znalazł długoterminowe wsparcie?

Para walutowa BTC/USD osiągnęła kluczowy poziom oporu w grudniu 2017 r. na poziomie 19 666 USD. Cena cofnęła się tam, gdzie przez trzy lata spadała. Ale kiedy ponownie przebił ten poziom, wykazał ogromny rozmach z historycznymi zyskami, których nie widziano w tym czasie w swojej historii.

Szybko do przodu po rekordowych wzlotach w pobliżu 69 000 USD w listopadzie 2021 r. Bitcoin powrócił do oporu z grudnia 2017 r. Ale tym razem testuje poziom jako wsparcie. W analizie technicznej jest to znane jako „odwrócenie ról”, gdzie opór zamienia się w wsparcie. Powodem tego jest to, że sprzedający przy poprzednim oporze stają się kupującymi, gdy poziom zostanie ponownie osiągnięty, ponieważ przegapili poprzedni ruch, tworząc w ten sposób wsparcie na tym samym poziomie.

19 666 USD to oczywiście kluczowy poziom na wykresie, który w ciągu ostatnich kilku tygodni stał się już poziomem wsparcia. Ze względu na historyczne znaczenie poziomu istnieje duża szansa, że ​​utrzyma się i zatrzyma spadek wartości.

Kalina Rożek

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.