W trudnej sytuacji SAS otrzymuje pożyczkę w wysokości 700 milionów dolarów

Objęte od początku lipca w Stanach Zjednoczonych systemem upadłości skandynawskie linie lotnicze SAS ogłosiły w niedzielę umowę gwarantującą jej pożyczkę w wysokości 700 mln dolarów.

SAS „zawarł umowę kredytową dłużnika w posiadaniu (DIP) na kwotę 700 milionów dolarów (równowartość około 7 miliardów SEK) z funduszami zarządzanymi przez Apollo Global Management” – podał przewoźnik w oświadczeniu.

Finansowanie DIP pozwala firmom pozyskać środki pieniężne na kontynuację działalności pod ochroną prawa upadłościowego.

5 lipca SAS, który zatrudnia około 7000 osób, ogłosił upadłość w Stanach Zjednoczonych w ramach trwającej restrukturyzacji.

W Stanach Zjednoczonych odwołanie się do rozdziału 11 jest narzędziem, które pozwala przedsiębiorstwu, które nie może już spłacić swojego zadłużenia, na restrukturyzację, chronioną przed wierzycielami, przy jednoczesnym kontynuowaniu bieżącej działalności.

„Dzięki temu finansowaniu będziemy w silnej pozycji finansowej, aby nadal wspierać naszą bieżącą działalność poprzez dobrowolny proces restrukturyzacji w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Carsten Dilling, prezes zarządu grupy, w której duńska i szwedzka głównymi udziałowcami są państwa.

„Możemy teraz w pełni skupić się na przyspieszeniu realizacji naszego planu SAS FORWARD” – dodał, cytowany w oświadczeniu.

SAS ogłosił w lutym plan oszczędności w wysokości około 750 milionów euro rocznie, wzmocniony w czerwcu projektem zwiększenia kapitału o miliard euro.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.