TTL: Taniec na wielu weselach

TTL Beteiligungs- und Grundbesitz AG działa na wielu obszarach. Staje się to ponownie jasne na konferencji Zurich Capital Market Conference (ZKK), którą organizuje GBC.

Ta monachijska firma ma pośredni udział w niemieckiej Grupie Real Estate Opportunities i trzyma się jej. Udział w aktywach DIC ma zostać zwiększony. Ponadto poszukuje się dalszych inwestycji w spółki giełdowe. Chcą dalej rozwijać Montano Real Estate. A inwestycje bezpośrednie w portfele nieruchomości lub projekty są nadal na porządku dziennym w celu uzupełnienia własnego portfela.

W marcu TTL posiadał 8,09 proc. DIC Asset, w maju było to już 8,22 proc. To zobowiązanie powinno nadal rosnąć. Według ZKK planowany jest pakiet co najmniej 10 proc. Coroczna dywidenda z DIC Asset jest interesująca dla TTL. To było ostatnie 0,75 euro, co odpowiada zwrotowi 4,9 proc.

Według dyrektora generalnego TTL Theo Reicherta w Zurychu, w Montano Real Estate są bardzo zadowoleni z zespołu. Firma zajmująca się nieruchomościami komercyjnymi zwiększyła wolumen transakcji o 300 procent do 1,1 miliarda euro w 2021 roku. EBITDA wzrosła o 112 procent do 5,1 mln euro. Na koniec 2021 r. portfolio Montano obejmowało 70 istniejących nieruchomości. Nowe partnerstwo inwestycyjne z Carlyle stwarza dalsze możliwości w Montano. Średnioterminowym celem firmy jest zarządzanie aktywami o wartości od 6 do 8 miliardów euro. Pod koniec 2021 roku wyniósł 1,55 mld euro.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.