SREBRO WSPINA SIĘ, ALE SŁABNIE, BY PODBIĆ 19,00 $

Globalne akcje notują zyski, mimo że narracja o wysokiej inflacji i obawach o recesję pozostaje niezmieniona. Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w czerwcu o 1% r/r, pokonując prognozy 0.&. Dane za maj wyniosły -0,3%, pokazując prężność konsumentów. Później, lipcowy wskaźnik nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan osiągnął 51,1, przewyższając szacunki 49,9 i wyższe niż 50 czerwcowe. Badanie UoM wykazało, że oczekiwania inflacyjne w 5-letniej projekcji były niższe z 3,1% do 2,8% .

XAGUSD został również wzmocniony przez spadające rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Rentowność amerykańskiej 10-letniej obligacji benchmarkowej wyniosła 2,934%, co oznacza spadek o trzy punkty bazowe. Tymczasem amerykańska krzywa dochodowości 2s-10s pozostaje odwrócona dziewiąty dzień z rzędu, co pokazuje, że inwestorzy pozostają pesymistyczni i dyskontują recesję w USA.

Gdzie indziej urzędnicy Fed przekroczyli depesze informacyjne. Prezes Fed z St. Louis, James Bullard, powiedział , że podwyżka o 100 lub 75 punktów bazowych nie zrobi żadnej różnicy, jednocześnie dodając, że tempo może zostać dostosowane do końca roku. Później prezes Fed z San Francisco Mary Daly powiedziała, że ​​inflacja jest zbyt wysoka, gospodarka USA jest silna, a rynek pracy nadal solidny. Dodała, że ​​oczekiwania inflacyjne Uniwersytetu Michigan są „dobrą rzeczą” i że recesja nie jest jej scenariuszem bazowym.

Oczekiwania dotyczące stóp funduszy federalnych

Stawki funduszy federalnych
30-dniowe kontrakty terminowe na stawki funduszy federalnych

W chwili pisania tego tekstu uczestnicy rynku spodziewają się podwyżki stóp o 75 punktów bazowych, jak pokazują 30-dniowe kontrakty terminowe na stopę funduszy federalnych (FFR), i przewidywali, że do grudnia 2022 r. zakończy się ona na poziomie około 3,45%.

Co oglądać

W nadchodzącym tygodniu kanadyjski list przewozowy będzie zawierał informacje o rozpoczęciu budowy mieszkań, dane o inflacji oraz sprzedaż detaliczną. Kalendarz będzie wypełniony na froncie USA, Rozpoczęcia Budów, Pozwolenia na Budowę, Sprzedaż Istniejących Domów, Wstępne Roszczenia Bezrobotnych oraz lipcowe S&P Global PMI.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.