S&P Global Canada PMI dla przemysłu 49,8 vs 48,7 wcześniej

Badanie produkcji kanadyjskiej przeprowadzone przez S&P Global

Wcześniej było 48,7
Redukcja nowych zamówień „solidna”
Według komentarzy panelu, podwyżki stóp procentowych i słabe warunki makroekonomiczne skłoniły klientów do powstrzymywania się od składania zleceń
Firmy odnotowały akumulację w poprodukcyjnych stanach magazynowych
Nastroje dotyczące produkcji wskazywały na rosnącą obawę przed recesją, przy czym miara była piąta najniżej w ciągu ostatnich 10 lat
Komentując najnowsze wyniki badania, Shreeya Patel, ekonomista w S&P Global Market Intelligence, powiedziała:

„Zamknięcie trzeciego kwartału przyniosło mieszany zestaw wyników dla kanadyjskiego sektora produkcyjnego, z jednoczesnym pogorszeniem warunków operacyjnych odnotowanym we wrześniu. Produkcja i nowe zamówienia nadal spadały, a sektor nadal odczuwa skutki niedoborów materiałów i dostaw Popyt ponownie został uderzony przez niezdecydowanie klientów w następstwie rosnących stóp procentowych i słabych warunków makroekonomicznych. Doprowadziło to do trzeciego miesięcznego nagromadzenia gotowych produktów przechowywanych w kanadyjskich firmach produkcyjnych; jest to najdłuższy okres od ponad ośmiu lat.

„Więcej niepokojących wiadomości pojawiło się na froncie sentymentu, gdy firmy mniej optymistycznie podchodzą do poziomu produkcji w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Anegdotyczne dowody sugerują, że kanadyjskie firmy obawiają się recesji, która skłoniła firmy do ponownej oceny swoich prognoz wzrostu.

„To powiedziawszy, nie wszystko jest ponure i zgubne, a najnowsze dane wskazują również na spowolnienie winflacja. Zarówno opłata za produkcję, jak i inflacja cen nakładów obniżyły się do minimum 22-miesięcznego i były tylko nieznacznie wyższe od odpowiednich średnich długookresowych serii, co sugeruje, że bardziej restrykcyjna polityka pieniężna ma pożądany wpływ na presję cenową.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.