Przeczytaj o głośnych przestępstwach kryptograficznych

Solidus Labs, firma monitorująca oszustwa kryptowalutowe, przeprowadziła ostatnio szeroko zakrojone badania nad mrocznym światem oszustw kryptowalutowych. Po okresie monitorowania 12 głównych łańcuchów bloków, Solidus Labs odkrył, że łańcuch BNB Binance znajduje się w centrum ogromnej większości fałszywych tokenów.

27 października Solidus Labs poinformował, że od 10 października, od rozpoczęcia monitorowania 12 blockchainów, w tym Ethereum , Polygon i BNB Chain, wykrył istnienie 188 525 oszustw dotyczących inteligentnych kontraktów. Wiceprezes Solidus ds. Regulacji, Kathy Kraninger, stwierdziła dalej, że przytłaczająca większość oszustw i wyciągania dywanów często nie trafia na pierwsze strony gazet.

Sieć BNB zawiera największą liczbę oszustw
Solidus Labs odkrył, że najwięcej oszustw w tym okresie miało miejsce w łańcuchu BNB Binance, ponieważ badanie wykazało, że prawie 12% wszystkich tokenów BEP-20 w sieci było powiązanych z oszustwami.

Według firmy, natywny standard tokenów Ethereum ERC-20 był drugim najbardziej podatnym na nielegalne działania, a 8% tokenów blockchaina wykazywało cechy podobne do oszustwa.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.