EUR/USD ODBIJA SIĘ OD CYKLICZNYCH DOŁKÓW W OKOLICACH 0,9900, KONCENTRACJA NA DANYCH

  • EUR/USD odzyskuje równowagę i odbicia od 0,9900.
  • Wstępny PMI dla przemysłu w Niemczech poprawia się w sierpniu odrobinę.
  • EMU zaawansowany PMI dla przemysłu wyniósł w tym miesiącu 49,7.

Po osiągnięciu dołka w świeżych cyklach w okolicach 0,9900, wydaje się, że EUR/USD spotkał niektórych łowców okazji i handluje we wtorek ze skromnymi wzrostami w pobliżu 0,9950.

EUR/USD spadł do prawie 20-letnich minimów

Kurs EUR/USD pozostaje pod silną presją spadkową, a transakcje na poziomach ostatnio odwiedzanych w grudniu 2002 r. w pobliżu okolic 0,9900 na tle utrzymujących się zwyżek dolara.

Rzeczywiście, spekulacje na temat dalszego zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed i oczekiwania na jastrzębią wiadomość od przewodniczącego Powella na sympozjum w Jackson Hole nadal wzmacniają wzrost kursu dolara, który podniósł indeks dolara amerykańskiego (DXY) z powrotem powyżej poziomu 109,00 ze szkodą dla kompleks ryzyka w poprzednich sesjach.

W kalendarzu euro wstępny wskaźnik PMI dla przemysłu w Niemczech poprawił się nieznacznie do 49,8 w sierpniu, podczas gdy wskaźnik Usługi wydaje się pogorszyć do poziomu 48,2. W szerszym Eurolandzie wstępne PMI dla przemysłu spodziewane są na poziomie 49,7 i 50,2 jeśli chodzi o odczyt Usług. Później Komisja Europejska opublikuje swój wstępny wydruk „Consumer Confidence” za bieżący miesiąc.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.