Dania twierdzi, że gaz przestał opuszczać uszkodzone linie Nord Stream 1

Moskwa. 2 października. INTERFAX.RU – Specjaliści nie naprawiają już wycieków gazu w gazociągu Nord Stream 1, podała w niedzielę Associated Press, powołując się na duńską agencję energetyczną.

„Nord Stream AG poinformował Duńską Agencję Energii, że obecnie panuje stabilna presja na obu liniach gazociągu Nord Stream 1. Fakt ten wskazuje, że wycieki gazu na obu liniach się skończyły” – podała agencja w oświadczeniu dla AP.GOSPODARKA02 października 2022

Dzień wcześniej Duńska Agencja Energetyczna poinformowała również o zaprzestaniu wycieku gazu z gazociągu Nord Stream 2.

W nocy 26 września doszło do wycieku na jednej z nitek rurociągu Nord Stream 2. Stało się to w duńskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na południowy wschód od wyspy Bornholm. Zarejestrowano również wycieki gazu z obu linii pierwszego Nord Streamu na północny wschód od Bornholmu.

Później duński minister obrony Morten Bodskov powiedział, że duńscy specjaliści będą musieli poczekać od jednego do dwóch tygodni , zanim rozpoczną śledztwo w sprawie incydentów z gazociągami Nord Stream i Nord Stream 2.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.