Analiza techniczna USD/JPY: nadchodzące cele byka

Tydzień handlowy, w którym byki dominowały w kierunku pary USD/JPY , zakończył się wzrostami, przekraczając opór 137,70 i zamykając stabilnie wokół oporu 137,50.

To dało rynkom impet na możliwość przejścia w kierunku kolejnego psychologicznego oporu 140,00. Dolar amerykański nabrał większego rozpędu dzięki jastrzębim charakterom, jakie sygnalizowali przedstawiciele Banku Rezerwy Federalnej Ameryki pod przewodnictwem Jerome’a ​​Powella. Stwierdzili, że bank jest zdeterminowany, aby mocno podnosić amerykańskie stopy procentowe, dopóki amerykańska inflacja, która osiągnęła najwyższy poziom od 40 lat, nie zostanie powstrzymana.

Historyczne przemówienie Jerome’a ​​Powella w piątek koncentrowało się głównie na trzech kluczowych lekcjach, jakie decydenci mogli wyciągnąć z doświadczeń Fedu z inflacją w mrocznych dekadach lat 70. i 80., ale przedstawił także realistyczną ocenę perspektyw gospodarki amerykańskiej, gdy bank próbuje aby zepchnąć inflację z najwyższych poziomów od kilkudziesięciu lat.

„Przywrócenie stabilności cen zajmie trochę czasu i wymaga silnego wykorzystania naszych narzędzi w celu osiągnięcia lepszej równowagi między podażą a popytem. Obniżenie inflacji będzie prawdopodobnie wymagało trwałego okresu stabilnego wzrostu. pewien częściowy spadek na rynku pracy”, powiedział Powell, „Choć wysokie stopy procentowe, powolny wzrost i łagodne warunki na rynku pracy doprowadzą do obniżenia inflacji, spowodują również pewien ból dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. A to są niefortunne koszty zmniejszenie inflacji, ale niepowodzenie w przywróceniu stabilności cen będzie oznaczało znacznie więcej” – dodał.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.