Analiza techniczna gazu ziemnego: cena nadal rośnie

Ceny spot gazu ziemnego nadal rosły w ostatnich notowaniach na poziomie intraday, osiągając do chwili sporządzenia niniejszego raportu nowe dzienne zyski o 1,56%. Rozliczył się po cenie 8,420 dolarów za milion brytyjskich jednostek cieplnych, po jego wzroście podczas piątkowego handlu. O 5,52% cena wzrosła trzeci tydzień z rzędu, o 16,77%.

Kontrakty terminowe na Nymex zakończyły tydzień na plusie, wzrastając w piątek o 36,7 centa, osiągając poziom 8299 USD, czyli o 1.283 USD więcej niż w poprzednim tygodniu w wysokości 7.016 USD.

Mniejszy niż oczekiwano tygodniowy raport inwentaryzacyjny rządu USA spotęgował obawy dotyczące adekwatności magazynowania, ponieważ dostarczył dowodów na to, że zapotrzebowanie na chłodnictwo uszczupla znaczną część zapasów po dłuższej przerwie w terminalu Freeport LNG.

Energy Information Administration (EIA) poinformowała w czwartek, że 32 miliardy stóp sześciennych gazu ziemnego zostało wpompowanych do Stanów Zjednoczonych w tygodniu kończącym się 15 lipca, co jest wynikiem pozytywnym z badań wskazujących na zastrzyk do 40 miliardów stóp sześciennych .

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.