ANALIZA CEN SREBRA: XAG/USD MOŻE SIĘ COFNĄĆ, ABY PONOWNIE PRZETESTOWAĆ KLUCZOWE WSPARCIE W WYSOKOŚCI 18,00 USD

Silver przedłuża nocną slajd zniesienia z dzielnicy za 19,00 dolarów.
Konfiguracja techniczna sprzyja niedźwiedziom i wspiera perspektywy dodatkowych strat.
Aby zneutralizować negatywne nastawienie, potrzebny jest trwały ruch poza granicę 19,00 dolarów.
Srebro znalazło się pod nową presją sprzedaży w środę i przedłuża skromny spadek z poprzedniego dnia z okolic 19,00 dolarów. Biały metal pozostaje w defensywie przez pierwszą połowę europejskiej sesji i obecnie flirtuje z dziennym minimum, około połowy 18,00 $.

Z technicznego punktu widzenia niedawne odbicie od prawie trzytygodniowego minimum, które dotknęło w ostatni piątek, grozi odrzuceniem w pobliżu 100-godzinnej EMA. Tymczasem oscylatory na wykresie dziennym utrzymują się na terytorium niedźwiedzi i ponownie zaczynają nabierać ujemnej trakcji na wykresie 1-godzinnym. To z kolei wspiera perspektywy przedłużenia ruchu deprecjacyjnego w ciągu dnia.

W związku z tym, późniejszy powrót w kierunku kwestionowania kluczowego wsparcia, około 18,00 USD, pozostaje wyraźną możliwością. Pewna kontynuacja sprzedaży będzie postrzegana jako nowy impuls dla niedźwiedzich traderów i przeciągnie XAG/USD z powrotem w kierunku dołka YTD, w okolicach 17,55 USD. Ceny spot mogą ostatecznie spaść do następnego odpowiedniego wsparcia w pobliżu okrągłej wartości 17,00 USD.

Z drugiej strony, 100-godzinna SMA, w okolicach 18,90-19,00 USD, może działać jako natychmiastowa przeszkoda. Trwały ruch poza nią może wywołać zwyżkę na krótkich pozycjach i podnieść XAG/USD w kierunku strefy podaży 19,70-19,80 USD w drodze do psychologicznego poziomu 20,00 USD. Ten ostatni powinien działać jako punkt zwrotny dla byków, które, jeśli zostaną wyczyszczone, powinny utorować drogę do dalszych zysków.

Kolejny ruch w górę może podnieść XAG/USD dalej poza pośredni opór 20,50 USD, w kierunku odzyskania 21,00 USD, co zbiega się z 200-dniową EMA.

Patryk Pajor

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.